Produkt dnia
MC46
MC46

239,00 zł

DC245
DC245

259,00 zł

MC83
MC83

239,00 zł

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Konserwacja obuwia

Konserwacja obuwia

 

1. Czyszczenie obuwia należy rozpocząć od wyszczotkowania za pomocą szczotki do błota podeszwy z pozostałości brudu i błota.

2. Przy użyciu wilgotnej (nie mokrej) szmatki lub szczotki należy oczyścić powierzchniowo cholewkę obuwia. Ma to na celu zmycie wszelkich nieczystości z powierzchni obuwia z warstwą starej pasty. Jest to szczególnie ważna czynność ze względu na to, że nie jest zalecane nakładanie nowej warstwy pasty na starą warstwę, o czym wielu użytkowników nie pamięta.

3. W okresie zimowym charakterystyczne białe zacieki powstałe w wyniku osadzania się soli na powierzchni cholewki można zlikwidować specjalnymi preparatami neutralizującymi sól. W ostateczności możemy zmyć je ciepłą wodą z niewielkim dodatkiem detergentów.

4. Pod żadnym pozorem nie można obuwia prać w pralkach. Intensywne działanie środków chemicznych, detergentów, wody (szczególnie gorącej) bardzo negatywnie odbija się na wyglądzie, żywotności oraz ogólnym stanie obuwia. Działanie wody i detergentów powoduje, że kleje i nici tracą swoje założone właściwości fizyczne. Zostają osłabione połączenia szyte, klejone (kleje tracą właściwości adhezyjne).

5. Zalecane jest jak najczęstsze pastowanie obuwia. Jest to główny, ale nie jedyny, czynnik wpływający na długość użytkowania obuwia. Pasta zabezpiecza obuwie przed działaniem wszelkich czynników zewnętrznych - wody, promieni słonecznych, a także przed kurzem i brudem. Powoduje, że czynniki te w minimalnym stopniu wywierają wpływ na stan struktury skóry. Tym samym w maksymalnym stopniu ją zabezpieczając.

6. Nie należy oszczędzać na kosmetykach do obuwia. Do natłuszczania i impregnowania obuwia należy używać kremów i past najwyższej jakości, specjalnie do tego przeznaczonych. Obuwie należy konserwować używając produktów wiodących producentów, które szczególnie polecamy, jako znane i sprawdzone przez miliony zadowolonych użytkowników w całej Europie.

7. Zawsze należy pamiętać o doborze koloru pasty. Wiodący producenci z reguły oferują kilkadziesiąt kolorów past. Kolor powinien być idealnie dobrany, z kolorem wierzchów obuwia lub nieco ciemniejszy. Jaśniejszy kolor powoduje, że w miejscu zaginania się buta, przeważnie nad palcami stóp powstają białe smugi. Z zasady nie należy używać past bezbarwnych. Jedynie w przypadku obuwia wielokolorowego, uzasadnione jest użycie pasty bezbarwnej.

8. Pastę lub krem należy nakładać równomiernie na powierzchnię obuwia najlepiej małą szczotką zwaną potocznie mazakiem. Wychodzimy z założenia że, lepiej jest nałożyć dwie-trzy cienkie warstwy pasty, niż jedną grubą. Po wsiąknięciu i wyschnięciu, należy obuwie wypolerować szczotką z włosia końskiego o średniej twardości.

9. Przed przemakaniem i nasiąkaniem wodą – obuwia, uchronią nas nowoczesne preparaty służące do impregnacji obuwia zwane potocznie Impregnatorami. Regularne stosowanie ich, skutecznie chroni obuwie przed nasiąkaniem i przemakaniem, zwiększając trwałość obuwia oraz nasze zadowolenie z zakupionego obuwia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl