Produkt dnia
MC46
MC46

239,00 zł

DC245
DC245

259,00 zł

MC83
MC83

239,00 zł

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zasady użytkowania obuwia

Zasady użytkowania obuwia

 

Starajmy się codziennie zmieniać obuwie – nie należy używać cały czas tylko jednej pary obuwia. Wiedza książkowa mówi na ten temat: z całego czasu „życia” obuwia, 2/3 tego czasu powinno ono odpoczywać, a tylko 1/3 być w użyciu. Podyktowane jest to zdolnościami skóry do wchłaniania i wydalania pary wodnej. Podczas chodzenia obuwie nasiąka wilgocią pod wszelkimi postaciami (woda z ulicy, pot wytwarzany przez nasze stopy). Obuwie (a dokładniej - skóra wierzchu), aby tą wilgoć usunąć z wnętrza, musi mieć na to trochę czasu, przy czym czas potrzebny na wydalenie wilgoci jest dwa razy dłuższy od czasu, jaki był potrzebny na jej wchłonięcie.

     Podczas nakładania i zdejmowania obuwia, powinno ono być rozsznurowane lub powinny być rozsunięte zamki, odpięte klamerki, rozpięte rzepy. Do nakładania obuwia powinno używać się łyżki do butów, co zapobiega zdeformowaniu i zniszczeniu zapiętek w butach.

     Nie należy ściągać obuwia opierając czubek obuwia jednej stopy o piętę obuwia drugiej stopy, gdyż powoduje to załamania i otarcia skóry w części zapięty.

     Dokładne zasznurowanie obuwia, zapięcie zamków, sprzączek zapobiega otarciom stopy i przedwczesnemu wytarciu podszewek obuwia w czasie użytkowania, a także przetarcia zapięty.

     Na ile to jest możliwe, należy unikać przemoczenia obuwia, szczególnie skórzanego, ponieważ skóra naturalna jest materiałem niejednorodnym, którego właściwością jest zdolność wchłaniania i przepuszczania wody. Cecha ta zapewnia dobre właściwości higieniczne (zdolność odprowadzania pary wodnej - potu, z naszej stopy), ale odbywa się to kosztem odporności na przemakanie. Przemoczenie obuwia wpływa na jego estetykę i właściwości użytkowe (odbarwienia, deformacje).

    Brak konserwacji obuwia wpływa na jego zwiększoną podatność na przemakanie i działanie innych czynników atmosferycznych.

     Gdyby jednak zdarzyło się Państwu przemoczyć obuwie, prosimy pamiętać o tym, aby suszenie odbywało się tylko w temperaturze pokojowej, obuwie należy rozsznurować, następnie, aby nie dopuścić do deformacji obuwia, należy zastosować prawidła do obuwia (najlepiej drewniane) lub wypełnić obuwie miękkim papierem (najlepiej białym).

     Absolutnie zabronione jest suszenie obuwia za pomocą suszarek, ustawianie obuwia nad- lub pod- grzejnikami, piecykami lub innymi źródłami ciepła, może to doprowadzić do deformacji kształtu obuwia i odbarwienia koloru. Intensywne suszenie w wysokiej temperaturze może doprowadzić nawet do zniszczenia obuwia.

     Warto poświęcić chwilę czasu na bieżącą konserwację obuwia, wykorzystując do tego celu właściwe dla danego rodzaju skóry pasty i sposoby konserwacji.

     Prawidłowa konserwacja zabezpiecza obuwie przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych (wody, śniegu, kurzu, temperatury i soli – szczególnie w okresie jesienno-zimowym), a także powoduje, że obuwie służy nam dłużej, jako produkt wygodny i estetyczny, przynosząc nam satysfakcję i zadowolenie z udanego zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl